در مراسمی با حضور فرماندار، نماینده مردم بردسکن در مجلس شورای اسلامی و مسئولان دستگاههای اجرایی این شهرستان رستوران  و کترینگ مهربان  با عنوان اولین طرح اشتغال زایی شهرستان بردسکن  در سال جاری افتتاح شد.
درمراسم افتتاح این طرح  برات علی نیا فرماندار بردسکن با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال گفت: همه ما موظف هستیم دراین حوزه گام برداریم و دولت یازدهم نیز حریص است که فرمایشات معظم له را دراین حوزه اجرایی کند. وی ضمن تقدیر از مهدی مهربان مجری طرح رستوران  گفت:  مردم سرمایه جاوید انقلاب اسلامی هستند که جای دارد ازاین سرمایه گذر که با اعتبار 400 میلیون تومان توانست این طرح را تکمیل و به بهره برداری برساند.
فرماندار بردسکن اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی را مهم توصیف کرد و گفت: با فعال شدن معادن طلا و مس در منطقه این شهرستان به عنوان یکی از قطب های  طلا و مس در کشور و استان تبدیل خواهد شد.
وی عنوان کرد: در بهار امسال  دومین معدن طلای استان خراسان رضوی  در منطقه بیجورد شهرستان بردسکن مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت و با سرمایه گذاری و اکتشافات صورت گرفته، این معدن ظرفیت آن را دارد تا اشتغال زایی بالایی برای منطقه ایجاد کند.
علی نیا اظهارداشت: بر اساس مطالعات و اکتشافات صورت گرفته می توان سالانه از معدن طلای سه بندون بیجورد در منطقه کوهپایه ای این شهرستان بیش از 200 کیلوگرم طلا استخراج کرد.