فرماندار  بردسکن دراین جلسه  ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های جامعه فرهنگیان این شهرستان به ویژه مدیریت آموزش  و پرورش که در همه حوزه ها نقش آفرینی می کنند گفت:  معلمین درس اهل بیت و دفاع از ولایت را به دانش آموزان می آموزند و در واقع معلم بهترین و زیباترین  نام است و برماست که این عزیزان مورد تکریم و تجلیل قرار بگیرند.
برات علی نیا  با اشاره به اینکه ولایت مداری و مدیران شجاع و خلاق از آموزش و پرورش شکل می گیرد گفت:  آموزش و پرورش  به عنوان بزرگترین خانواده در شهرستان حرف اول را می زند و تمام قوای دولتی در شهرستان مکلف هستند همکاری همه جانبه ای را  در هرچه باشکوه برگزار شدن برنامه های هفته معلم  داشته باشند. وی برگزاری یادواره 64 شهید  معلم و دانش آموز در اسفندماه سال گذشته در بردسکن را بزرگترین کار فرهنگی در حوزه شهید و شهادت عنوان کرد.
وی عنوان کرد: دولت تدبیر و امید به حوزه آموزش  و پرورش  نگاه  ویژه ای دارد و خوشبختانه در شهرستان بردسکن آموزش و پرورش در همه حوزه ها سرآمد است. فرماندار بردسکن عنوان کرد: جامع ترین  ثروت برای یک کشور مردم آن نظام است و با توجه به مشارکت بیش از 90درصدی مردم در انتخابات گذشته امید است دراین دوره از انتخابات نیز مردم ولایت مدار بردسکن حماسه ای دیگری را خلق و به ثبت برسانند.   علی نیا با بیان اینکه در امر برگزاری انتخابات 2 هزار نفر عوامل اجرایی را برعهده دارند گفت: بیش از 85 درصد این تعداد از فرهنگیان می باشند. وی اردوگاه شهید بهاری را یک ظرفیت بسیار خوب  فرهنگی و تفریحی در شهرستان دانست و گفت:  سال گذشته از تعداد 12 هزار نفر  از دانش آموزان اعزامی به اردوها  بیش از 95 درصد اردوهای دانش آموزان شهرستان دراین اردوگاه برگزارشد که خود بیانگر این ادعا است. وی  ارتقاء شهرستان از گروه دو به گروه یک استان در مسابقات  قرآن ، عترت و نماز استان  و  افزایش رشد 14 درصدی قبولی در رشته های ریاضی، تجربی و انسانی  طی 4 سال اخیر تاکنون  و کسب 15 رتبه زیر هزار در کنکور سراسری را از دیگر حوزه های موفق آموزش و پرورش برشمرد.
وی از همکاری بسیار خوب مجمع خیرین شهرستان  در اجرای برنامه ها و پروژه های شهرستان تقدیر کرد و گفت: دانشگاه پیام نور  شهرستان  که در آستانه تعطیلی قرار گرفته بود  سال قبل با کمک خیرین و مساعدت های رئیس دانشگاه پیام نور استان  مجددا کد دار شد و از تعطیل شدن آن جلوگیری به عمل آمد.