برات علی نیا درگفت و گو با خبرنگار ان، با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال  گفت: برهمه ما فرض وواجب است که منویات مقام معظم رهبری را با جدیت کامل اهتمام و شتاب بیشتری را در حوزه تولید و اشتغال شهرستان  ببخشیم. 
وی عنوان کرد: خوشبختانه بردسکن در همه حوزه ها سرآمد است و سال گذشته با ترغیب بخش خصوصی توانستیم بیش از200 میلیارد تومان در حوزه معادن طلا و مس شهرستان سرمایه گذاری شود. 
علی نیا  برتشکیل کمیته های تخصصی در حوزه تولید و اشتغال در شهرستان تاکید کرد و گفت: و از دستگاههای اجرایی خواست  در پرداخت تسهیلات و رفع موانع تولید  در شهرستان  اقدام و صاحبان سرمایه  را تشویق به سرمایه گذاری  در منطقه کنند. 
فرماندار بردسکن از بهره برداری فاز دوم کارخانه نساجی شهرک صنعتی این شهرستان  تا 3 ماه دیگر خبرداد و گفت: برای اجرای طرح توسعه  کارخانه نساجی 80 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و با بهره برداری از آن زمینه اشتغال قریب به 200 نفر نیز فراهم می شود. 
وی همچنین از بهره برداری از کارخانه فراوری طلا  سه بندون در منطقه بیجورد این شهرستان تا تیرماه خبرداد و گفت: دراین رابطه نیز بخش خصوصی 60 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است که در فاز اول زمینه اشتغال زایی 200 نفر فراهم می شود.  
فرماندار بردسکن گفت: از 6 معدن طلا در خراسان رضوی دو معدن آن در بردسکن واقع شده و امید است با بهره برداری از کارخانه فرآوری طلا در شهرستان جلوی هر گونه خام فروشی گرفته شود.  وی با اشاره  به فعالیت 29 واحد معدنی در منطقه  گفت:  در حال حاضر زمینه اشتغال  بیش از 500 نفر دراین واحدها  فراهم و امید است با راه اندازی و چرخه تولید دیگر بخش های معادن شهرستان مسله بیکاری را در منطقه رفع کنیم.