فرماندار بردسکن در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد ارتحال  امام خمینی (ره) این شهرستان برهرچه بهتر برگزار  شدن برنامه های سالگرد ارتحال امام(ره) و قیام شهدای 15 خرداد تاکید کرد. 
 برات علی نیا با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و تسلیت به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام راحل گفت: امام خمینی (ره) به پشتوانه ملت انقلاب اسلامی را خلق کرد. 
وی افزود:  آنچه که انقلاب اسلامی دارد مرهون و مدیون امام راحل است و امام سفره انقلاب را طرح کرد و در مقابل نظام ستمشاهی مقابله کرد. 
فرماندار بردسکن با بیان اینکه امام خمینی (ره) متعلق به همه است گفت: امروز همه نسل ها خود را وامدار امام می دانند و می طلبد اندیشه ها و تفکر امام خمینی را برای نسل جدید تبیین کنیم.  علی نیا  با اشاره به اینکه مردم امام را دوست داشتند گفت:  با ارتحال امام  خمینی  (ره) با اقدام به موقع مجلس خبرگان رهبری در سال 68  در کوتاه ترین زمان ممکن جانشینی برحق و شهید انقلاب اسلامی  مقام معظم رهبری توسط این مجلس انتخاب شد و کار بسیار ارزشمندی را انجام دادند.
 فرماندار بردسکن ولایت را بالاترین نعمت در کشور دانست و گفت: با گذشت 28 سال از ارتحال امام (ره) مقام معظم رهبری  همان خط و مشی امام را ادامه داده اند و  کشتی  انقلاب را از همه بحران ها نجات داده است. 
وی با معرفی حجت الاسلام مروجی نسب به عنوان مسئول ستاد بیست و هشتمین سالگرد امام (ه) در بردسکن  بر اجرایی شدن مصوبات جلسه تاکید کرد و گفت:  برنامه های سالگرد امام راحل باید از حالت اداری خارج و مردم را در هرچه بهتر برگزار شدن آن  مردم را وارد کرد.
وی مشارکت 84 درصدی مردم بردسکن در انتخابات 29 اردیبهشت ماه را بیانگر  ولایت پذیری آنها بیان کرد و گفت: حقیقتا مردم بردسکن در همه صحنه ها حضور گسترده ای دارند و در مراسم 14 و 15 خرداد نیز با حضور خودشان مشت محکمی را  بر دهان یاوه گویان خارجی درراس استکبار جهانی خواهند زد. 
علی نیا همچنین از بخشداران  بخش های انابد و شهرآباد این شهرستان خواست ضمن فعال کردن ستاد ارتحال امام تدابیری را اتخاذ کنند که مراسم سالگرد امام راحل با شکوه خاصی برگزار شود.
 وی بر فضا سازی  محیط شهری  توسط شهرداری ها و اتاق اصناف  و  نصب بنر و پرچم سیاه در سردرب ادارات  تاکید کرد. 
برگزاری محفل انس با قرآن ، برپایی نمایشگاهی با عنوان معرفی سیره شخصیتی حضرت امام  و برگزاری مسابقات فرهنگی و  ورزشی با نام امام روح الله از مهمترین برنامه هایی بود که  به این مناسبت  در شهرستان  برگزار شود.