فرماندار بردسکن هم درحاشیه این مراسم با بیان اینکه در چند سال اخیر در دهه کرامت برنامه های مختلفی در سطح کشور برگزار می شود افزود: جشنواره رضوی در بخش های مختلف و هم چنین همایش دو استقامت جاده ولایت از مهمترین برنامه های این دهه است.
 برات علی نیا با تأکید به اینکه همایش دو استقامت جاده ولایت میثاق جامعه ورزش با امامت و ولایت است خاطر نشان کرد: ترویج معنویت و عشق به ولایت از ثمرات همایش دو استقامت جاده ولایت است که توسط دوندگان مسافت 2300 کیلومتری مسیر حرکت امام رضا (ع) در ایران پیموده می شود. وی افزود: شهرستان بردسکن این افتخار را دارد که همه ساله در چنین ایامی میزبان دوندگان جاده ولایت  است. فرماندار شهرستان بردسکن با بیان اینکه، چشم انداز این حرکت را ایجاد نهضتی از حب به ولایت و امام رضا(ع) همچون نهضت عاشورا دانست و گفت: این حرکت می خواهد به جایی برسد که به مردم یادآوری کند واقعه تاریخی بزرگی در این برهه زمانی اتفاق افتاده تا در نهایت به این درک تاریخی برسند که همچون حرکت اربعین چندین هزار نفر از شلمچه به سمت توس با پای پیاده و به عشق امام هشتم  (ع)حرکت کنند و هرسال پرشورتر از سال های پیش باشد.
علی نیا با تاکید بر اینکه این حرکت  تنها یک حرکت ورزشی نیست، افزود: بخشی از این حرکت مربوط به درون و اعتقادات است و باید به سمت مردمی شدن و ارتباط بیشتر با مردم سوق یابد.