با حضور استاندار خراسان رضوی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان بردسکن، برگزار شد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این جلسه  با بیان اینکه اشتغال از اولویت ‌های امسال دستگاه‌ های اداری است گفت: نرخ بیکاری در این استان طی تابستان امسال نسبت به فصل گذشته 3،3 درصد کاهش داشته است.
وی با بیان این که نرخ بیکاری استان در آخر تابستان سال جاری   11 درصد بوده که نسبت به پایان فصل بهار که 14،3 درصد بود کاهشی 3،3 درصدی داشته است؛ افزود:  48 درصد از جویندگان کار خراسان رضوی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به موفقیت های این استان در حوزه اشتغال اظهار کرد: با توجه به اینکه 60 درصد دانشجویان دانشگاه ‌ها بانوان هستند در تلاش هستیم ظرفیت اشتغال برای این قشر بیش از پیش فراهم شود.
وی با تأکید بر ضرورت مهارت آموزی جوانان تحصیل کرده گفت: افزایش سطح آموزش فنی و حرفه‌ ای جوانان باید جدی تر پیگیری شود تا با ارتقای این سطح آموزش میزان بیکاری کاهش چشمگیر داشته باشد.
رشیدیان با اشاره به تخصیص 650 میلیارد ریال برای طرح ‌های اقتصادی و اشتغال ‌زا در روستاها طی 2 سال اخیر افزود: گرچه براساس سرشماری پارسال شاهد کاهش هفت دهم درصدی جمعیت روستایی در کشور هستیم اما با حمایت از روستاییان جمعیت روستاهای خراسان رضوی 6 دهم درصد افزایش داشته است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت ها و توان بخش کشاورزی استان و شهرستان بردسکن اظهار کرد: از این ظرفیتها می توان برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بهره برد.
وی گفت: کاهش برداشت آب‌ های زیرزمینی نیز موجب افزایش تولید در حوزه کشاورزی استان شده است.
رشیدیان با بیان اینکه نزدیک به 50 درصد از محصولات صادراتی استان از حوزه کشاورزی است، وجود مواد شیمیایی در محصولات کشاورزی را از مشکلات اساسی در حوزه صادرات آنها ذکر کرد.
رشیدیان افزود: در حوزه صنعت و معدن نیز عقب ماندگی تاریخی در استان داریم که با تلاش ‌های صورت گرفته شهرستان بردسکن می‌ تواند به قطب تولید طلا و مس تبدیل شود.
وی، دو بانده کردن جاده بردسکن به خلیل آباد را از مطالبات مردم دانست و اظهار کرد: 70 میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافته که با فراهم شدن بودجه مورد نیاز مردم منطقه از راه مناسب بهره مند می شوند.
استاندار خراسان رضوی گفت: با اجرای برنامه ‌ها بر اساس تدبیر و به صورت عقلایی می‌ توانیم کارهای بسیار انجام دهیم.
فرماندار بردسکن نیز در این نشست گفت: در حوزه اقتصاد مقاومتی با جذب سرمایه ‌گذار در معدن طلای این شهرستان 70 میلیارد ریال سرمایه ‌گذاری شده و این طرح از پیشرفت 95 درصدی در تجهیز کارگاه برخوردار است.
برات علی نیا افزود: بر اساس مطالعات و اکتشافات انجام شده می توان از معدن طلای سه بندون بیجورد در منطقه کوهپایه ای این شهرستان سالانه بیش از 200 کیلو گرم طلا استخراج کرد.
فرماندار بردسکن اظهار کرد: این معدن ظرفیت اشتغال زایی بسیار در منطقه را نیز دارد.
وی گفت: امسال در این شهرستان برای هزار و 598 نفر فرصت کار و فعالیت ایجاد شده است.