مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

منشور اخلاقی وزارت کشور

منشور اخلاقی وزارت کشور
وزارت کشور بعنوان یکی از بازوهای اعمال حاکمیت دولت در سراسرکشور، بمنظور انجام بهینه مأموریت‌های 
ذاتی خود که همانا حفظ نظم و امنیت و تثبیت سیاست داخلی دولت می‌باشد، از اصول ذیل پیروی می نماید:
  1. التزام به اخلاق اسلامی
  2. وظیفه شناسی
  3. مردم مداری
  4.  قانون محوری
 -کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با الگو قرار دادن سیره و روش پیشوایان دین، خود را ملتزم به رعایت کلیة شئونات اسلامی می‌دانند.
- کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با آگاهی از فلسفه و آرمان‌های منیع انقلاب اسلامی تمام توان خود را در فعلیت بخشیدن به این اهداف به کار می‌بندند. 
 -کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با درک حساسیت وظایف محوله، از تمامی توان و امکانات موجود در راستای انجام مطلوب وظایف خود بهره جسته و در این راه از خداوند متعال یاری می‌جوید.
 -کارکنان وزارت کشور با آگاهی از تأثیر نحوة انجام وظایف بر عملکرد کلی دستگاه، هیچگونه کم‌کـاری و تسامح را نپذیرفته و در جهت انجام بهتر وظایف به پرورش توانایی ها و دانش خود می‌پردازند و کلام امام علی (ع) را مبنی بر عدم تساوی دو روز مسلمان ،سر مشق خود قرار میدهند.
 -کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح، خود را موظف به رعایت نظم و انضباط دانسته و وظایف خود را با اتکاء به اصل مدیریتی "همواره راه بهتری برای انجام دادن کارها وجود دارد" انجام میدهند.
- کارکنان وزارت کشور با اعتقاد به اینکه مردم، حاکمان اصلی حکومتها هستند، تمامی امکانات خود را به منظور ارائه خدمات مطلوب و پاسخگویی به نیــازهای مردم بسیج نمــوده و در مواجهه با ارباب رجوع اصل اخلاقی "خرد در بینش، مدارا در روش و کرامت در منش" را به کار می بندند و خشنودی خداوند را در خشنود نمودن خلق خدا جستجو می کنند.
 -کارکنان وزارت کشور همواره آمادگی دارند تا راهنمایی های لازم، به هنگام و دقیق را به ارباب رجوع ارائه نمایند و آنان را از حقوق خود آگاه ساخته و امور آنان را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.
 -کارکنان وزارت کشور در کلیه سطوح، در چارچوب قوانین و مقررات رفتار نموده و از هر نوع عدول از قوانین پرهیز نموده و با کلیه اشکال تخلف برخورد می نمایند و در این راه از فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیروی می نمایند.


منبع : فرمانداری بردسکن
تعداد بازدیدها : ۱۳۶۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۴۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۳۱۶۹۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۴ نفر
آماربازدیدکنندگان