سرپرست فرمانداری شهرستان بردسکن
ابراهیم قاسم پور

    .     .     .
۱۳۹۶/۰۹/۱۶

در ۲ سال گذشته ۴۰۰ تشکل مردم نهاد در خراسان رضوی تشکیل شده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بردسکن  آقای دکتر حسینی معاون محترم سیاسی ،اجتماعی وامنیتی استاندارخراسان رضوی با در جلسه شورای اداری بردسکن که با حضور روسای دستگاه‌های اداری شهرستان، امام جمعه و نماینده شهرستان‌های کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شدازتشکیل 400 تشکل مردم نهاد در استان خراسان رضوی سخن گفت وافزود ،: در 2 سال گذشته 400 تشکل مردم نهاد در خراسان رضوی تشکیل شده است که : از تشکل‌های ایجاد شده 120 تشکل در بحث آسیب‌های اجتماعی، فعالیت دارند.  وی از یک تشکل که برای بهبودی معتادین در استان تلاش می‌کند خبر داد و گفت: این تشکل توانسته است، تعداد 800 نفر را بهبود و تحت پوشش خدمات خود قرار دهد.
معاون استاندار، با اشاره به تعداد افراد بیکار استان که بر اساس امار 300 هزار جوان جویای کار است، اظهار داشت: این رقم کمی است زیرا ما در استان از مرز 2 میلیون و 100 هزار نفر عبور کرده‌ایم و اگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف نبود شاید بیکاری ما در استان رقم بیشتری‌ می‌بود. وی با اعلام اینکه نرخ بیکاری حال حاضر استان 10/1 دهم درصد است، افزود: رویکرد ما در استان توجه به رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.
دکترحسینی ، با تحلیلی از سه دوره فعالیت‌های اجتماعی در کشور  افزود: در هر دوره به تناسب موقعیت اقدامات خوبی انجام شد ولی منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی نشد بنابراین می‌طلبد در خانواده‌ها دوستی و رفاقت بیشتر ایجاد شود.
حسینی با تبریک هفته وحدت و عرض شادباش به مناسبت سالروز ولادت پیامبر بزرگ اسلام(ص) و امام صادق(ع) افزود: 12 درصد جمعیت ما در کشور  دچار یک معلولیت هستند و شعار امسال روز جهانی معلولان "ایجاد جامعه دوستدار معلول"  است که امید است در بحث مناسب‌سازی معابر بیش از گذشته تلاش شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر باوجود تلاش‌ها، 10 درصد معابر ما برای معلولان مناسب‌سازی شده است، اظهار داشت: در سطح ادارات 30 درصد برای تردد این افراد مناسب‌سازی شده است.
معاون استانداری خراسان رضوی: اهمیت فعالیت‌های اجتماعی و توجه به اجرای آن امری ضروری است و در این راستا باید این اصول هم مورد توجه باشد.
حسینی افزود: فعالیت‌های اشتغال به‌سرعت در کشور و استان به پیش می‌رود و امید است در طول برنامه ششم توسعه نرخ بیکاری استان به 7.5 درصد برسد.
وی با تقدیر از برنامه‌های سپاه در هفته بسیج  افزود: ایجاد حلقه‌های کتابخوانی و حلقه‌های صالحین با رویکرد فرهنگی و خانوادگی باید شکل بگیرد.
حسینی طرح روستای پاک در 100 روستای استان  را از دیگر ماموریت‌های طرح اجتماعی برشمرد و افزود: در حال حاضر در همه شهرستان‌ها این طرح در روستاهای هدف در حال انجام است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری بردسکن
تعداد بازدیدها : ۱۰۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان