مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۰/۰۹

سواد فرصتی برای بهره گیری گسترده از ظرفیت نیروی انسانی وبرون رفت از ناامیدی است


در این جلسه که بمناسبت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام خمینی (ره ) برگزارشد سرپرست فرمانداری شهرستان بردسکن ضمن گرامیداشت این روز بزرگ گفت ، یکی از دستاوردهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  نهضت سواد آموزی برای ریشه کنی بی سوادی در سطح جامعه می باشد  . وی گفت:  ریشه سواد آموزی به  انقلاب مشروطه در سال 1286 برمی گردد که سواد در بین عامه مردم فراگیر شود که بعد از آن و در زمان حکومت پهلوی موفقیت چندانی حاصل نشد تا اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با فرمان بزرگ معمار انقلاب اسلامی این رویا به حقیقت پیوست و با تشکیل نهضت سواد آموزی و به دست با کفایت بزرگ مردان و زنان این سرزمین و امثال شما برادران و خواهران به ثمر نشست.
آقای قاسم‌پورافزود: کسانی که در تمامی عرصه های عمرانی،سیاسی و ... به درجات و مراتبی  رسیده اند به نوعی از بستر آموزش و پرورش و بعضا نهضت سواد آموزی گذر نموده اند. .قطعاً سواد یک فرصتی است برای استفاده بهتر از ظرفیت نیروی انسانی و جلوگیری از نا امیدی و یاس در جامعه که اینها همه مولفه های سواد هستند .
آقای قاسم پور گفت: دولت تدبیر و امید جناب آقای دکتر روحانی نیز در زمینه سواد آموزی و اهمیت به باسوادی افراد جامعه اقداماتی بسیار خوب را انجام داده است . وی گفت: یکی از اقدامات دولت های یازدهم و دوازدهم توسعه فرصت هاو تحول تدریجی در مفهوم سواد می باشد که ایجاد شده برای فراگیران می‌باشد که با رشد توانمندی های انقلاب اسلامی قطعاً باید نهضت سواد آموزی نیز رشد کند تا به نقطه ریشه کنی بیسوادی برسیم.
سرپرست فرمانداری شهرستان گفت: تعداد 512 نفر سواد آموز نشان از پویایی و گسترش نهضت سواد آموزی در سطح شهرستان می‌باشد و هر چند وضعیت فعلی مناسب و در خور تقدیر می‌باشد ولی برای رسیدن به نقطه مطلوب باید گامهای بلندی برداریم و باشتاب بیشتری حرکت کنیم .
رئیس شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی شهرستان  گفت : آموزش  مهارت‌های خانواده توجه واهمیت  به نماز و احکام شرعی  ،حرفه آموزی و مهارت آموزی وآموزش‌ آسیب های اجتماعی به سواد آموزان و فرصت ایجاد یک اشتغال مطلوب به خصوص  برای خانم ها بسیار موثر می‌باشد .
وی با اشاره به مولفه‌های یک روستای پاک عنوان نمود : عدم بی سواد یکی از مولفه های یک روستای پاک می باشد که الحمدلله  با تلاش مستمر آموزشگران و مسئولین نهضت سوادآموزی در 3 روستای پاک شهرستان فرد بی سوادی نداریم .
آقای قاسم پور در پایان گفت:تمامی دستگاه ها،ادارات و نهادهای اجرایی سطح شهرستان مکلف و موظفند که به نهضت سواد آموزی در اجرای هرچه بهتر رسالت و وظایف خویش کمک و مساعدت نمایند .


منبع : زیرپرتال فرمانداری بردسکن
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان