مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۱/۲۴

سرپرست فرمانداری بردسکن گفت: بایدهمه مدیران دستگاههای مربوطه از آمادگی لازم و ۱۰۰ درصدی برخوردار باشند


: ابراهیم قاسمپور در جلسه شورای ستاد بحران شهرستان بردسکن که صبح امروز با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان، فرمانده انتظامی بردسکن و دیگر اعضای این شورا در سالن فرمانداری برگزار شد، اظهارداشت: تاکنون تمامی دستگاه ها به خوبی و با عملکردی مطلوب پای کار بودند که جای تقدیر دارد.
وی افزود: با توجه به مخاطرات طبیعی که ناگهانی در شهرستان بوجود می آید، فرهنگ سازی و آگاهی رسانی در کلیه آحاد مردم ایجاد شود و جامعه هدف خود را به سمت بیمه تشوق کنیم.
قاسمپور با بیان اینکه بیشترین خسارت در سیل قبلی به حوزه کشاورزی وارد آمده است، گفت: آب منطقه ای شهرستان باید نقطه به نقطه باید میسرها مسیل های شناسایی شده و کسی اجازه ندارد، بدون اخذ مجوز ساخت و سازی انجام دهد.
i:وی اعلام داشت: دستگاه ای مربوطه مکلف و موظف اند از امروز همه مسئولیت بر عهده مدیر اداره میباشد و همه مسائل باید رعایت شود و اگر کاری بخواهد انجام شود، حتما باید از دستگاه مربوطه مجوز را اخذ نماید.
::سرپرست فرمانداری بردسکن ادارت آب، مخابرات، هلال احمرو گروه های امدادی را ملف نمود که اکیپی را تشکیل و در یکی از ادارت شهرستان مستقر داشته باشند تا در مواقع بحران از حضورشان بشود استفاده کنیم.
::وی افزود: زمانی که وارد بحران میشویم همه دستگاه ها باید پای کار باشند که در 2 سیل اخیری که در شهرستان آمد، واقعا همه مدیران پای کار بودند و در ادامه هم نیز باید این چنین باشد و تمامی تجهیزات و امکانات و نیروهای خود را در حالت آماده باشد قرار دهند.
: قاسمپور با بیان اینکه بخش خصوصی در 2 سیل گذشته ورود داشتند ،گفت: با تائید آب منطقه ای شهرستان اگر جایی نیاز به ساخت سیل بند میباشد،احداث گردد.
: وی گفت: هیچ گونه مسیری را نباید داشته باشیم که مشکلی به بار بیاورد و راهداری، شهرداران و دستگاه های خدماتی اقدامات لازم را برای اینگونه مشکلات باید فراهم آوردند .
: قاسمپور افزود:هیچ گونه مجوزی قابل قبول نیست که در مسیرها داده شود، و مسئولیت آن برعهده مدیر دستگاه مربوطه خواهد بود.
: وی با بیان اینکه بخش خصوصی در دو سیل گذشته کمک شایانی به مجموعه شهرستان داشته است، بیان داشت: بخشداران مرکزی، انابد و شهرآباد از طریق شوراها و دهیاران خود آنچه که ظرفیت بخش خصوصی است، اماده باش بدهند.
: سرپرست فرمانداری بردسکن گفت: مدیر دستگاه های اداری به همراه پرسنل خود در مواقع بحران حتما در اداره خودش استقرار داشته باشد و کشیک باشند.
: قاسمپور بیان داشت: ستاد اسکان، تکایا و مساجد ،سالن های ورزشی آمادگی را لازم را داشته باشند تا اگر نیاز بود بتواینم از این مجموعه ها نیز استفاده کنیم.
وی با شاره به اینکه بارش ها بصورت رگباری خواهد بود، از همه دستگا ها خواست تا اطلاع رسانی دقیقی را به جامعه هدف خود ارائه دهند تا دچار مشکل نشوند و مردم شهرستان هم با توجه به اخطاریه های هواشناسی در طی این چند روز به مناطقی که پر خطر است نزدیک نشوند.
قاسمپو در این جلسه اظهارداشت: در سطح هر سه شهر اگر مسیری است که مسیر عبور آب است حتما تا قبل از بارندگی لایه روبی انجام شود و هر کجا نیز نیاز به شکافتن برای عبور آب است ، باید با هماهنگی مدیریت شورای بحران و دستگاه های مربوطه انجام بگیرد، تا مشکلی پیش نیاید.
وی ضمن تقدیر از همه اعضای شورای مدیریت بحران از ادارت برق و مخابرات خواست، تا پایداری شبکه ها را انجام دهند و ذخیره سازی آب را آبفای شهری و روستایی مدنظر داشته باشند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری بردسکن
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان