مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۱/۲۷

مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی

مدیریت ۱۱۰ میلیمتری بارندگی کار بزرگی در بردسکن بودمدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی گفت: ۱۱۰ میلیمتر بارندگی در طی ۴۸ ساعت در بردسکن حجم بزرگی از کار و عملیات در این شهرستان بود که به خوبی مدیریت شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بردسکن آقای  قربانی در جلسه بحران مدیریت شهرستان بردسکن که با حضور کارشناسان ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی و فرماندار و دیگر اعضای شورای مدیریت بحران در محل فرمانداری بردسکن برگزار شد، اظهار کرد: بیشترین بارندگی در کشور را در شهرستان بردسکن شاهد بودیم که با بیش از ۱۱۰ میلیمتر در تا کنون با همکاری مردم و بخش خصوصی به خوبی مدیریت شد و تا این لحظه هیچ تلفات جانی را نداشتیم.
قربانی از همه اعضای شورای مدیریت بحران پای کار بودند و توانسته‌اند این حجم طول 24 ساعت عملیات را بدون تنفس مدیریت کنند ،تقدیر نمود.
احمد قربانی افزود: در حال حاضر کل کشور در تاثیر بارش هستند که خسارت کلی در کشور بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.
نماینده تام الاختیار استانداری خراسان رضوی با اعلام اینکه باید به خود آییم، اظهار داشت: متاسفانه غفلت از اجرای بعضی از طرح‌ها و یا تبدیل آن به مزارع کشاورزی و باغات در مسیر رودخانه ها حجم زیادی را از برنامه ریزی و تامین تجهیزات و امکانات را به خود گرفته است.
قربانی سیل و بارش امسال را در کل کشور بی‌سابقه دانست و گفت: بارش باران در بردسکن در ۱۰۰ سال اخیر بی سابقه است که در کمتر از ۴۸ ساعت بیش از ۱۱۰ میلیمتر بارندگی را شاهد بودیم.
احمد قربانی خطاب به اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان بردسکن گفت: یک حجم کار شما در این موقعیت مدیریت کار و توجه به جان مردم است که حادثه برای کسی رخ ندهد، ولی دیگر کار شما نیز در مدیریت بعد از این عملیات است که باید به آسیب‌ها و آفت‌های این مشکلات بپردازید.
مدیرکل سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: انجام کار اصولی برای دستگاه های اداری در کل استان و کشور باید یک درس باشد، زیرا زیربنای هر کار انجام کار اصولی می باشد وبا پر شدن مسیل رودخانه ها را یادآور شد و افزود: پر شدن مسیل‌ها از نخاله های ساختمانی یک غفلت بود.
قربانی با اعلام اینکه برای اجرای پروژه ای چندین دستگاه دخیل هستند، گفت: اگر دستگاه ها به وظیفه خود به صورت اساسی اقدام کنند شاهد اینگونه حوادث در استان‌های مختلف کشور این نبودیم.
وی وحدت و همدلی و تعامل را در این شهرستان ستود و از کمک شهرداری کاشمر در کنار دیگر تجهیزات دستگاه های مختلف این شهرستان از جمله ادارات راهداری، مسکن و شهرداری های منطقه بردسکن کمک بزرگی به رسیدگی به امور سیلاب های این شهرستان داشت.
قربانی از ارتباط تلفنی رئیس‌جمهوری با ۸ استاندار کشور امروز بعد از ظهر خبر داد و افزود: رئیس جمهور به آمادگی بیشتر استانداران برای موج دیگر بارش ها که از روز جمعه احتمالا خواهیم داشت دستورات لازم را صادر نمودند.
وی از مدیریت و تخلیه روستاهای محمدآباد و سیف آباد از توابع بخش شهرآباد این شهرستان به جهت حجم سیلاب داخل روستا و رودخانه های منتهی به این شهرستان خبر داد و افزود: بیش از ۵۰۰ خانوار جمعیت این روستا ها در مرکز شهرستان بردسکن و مرکز بخش شهرآباد در زائرسرا و مساجد اسکان یافته اند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری بردسکن
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان