مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۵/۱۴

بازدید فرماندار بردسکن از حوزه های کار آفرینی واشتغال

فرماندار بردسکن اعلام کرد:
 توسعه و اشتغال پایدار  هنر قالی بافی به همت یکی از معین های اقتصادی در بردسکن
علی نوری/ فرماندار بردسکن گفت: به همت یکی از معین های اقتصادی  هنر قالی بافی  در این شهرستان احیاء  و اشتغال پایدار در مناطق روستایی  ایجاد شد. مجتبی شاکری در بازدید از واحد تولیدی فرش عرسین که به اتفاق بخشدار انابد صورت گرفت گفت:  به حمدالله واحد تولیدی فرش عرسین  یکی از معین های اقتصادی خیلی خوب و موفق می باشد که توانسته در اقصی نقاط  روستایی هنر قالی بافی را احیاء  کند. وی  از این کار آفرین که توانسته دراین حوزه اشتغال زایی پایدار داشته  باشد تقدیر کرد و گفت: در شهرستان بردسکن 5 معین اقتصادی  با  تفاهم نامه ای که  با حضور مهندس رزم حسینی استاندار خراسان رضوی  به امضاء رسید   مقرر شد این  5 معین  ها 668 میلیارد تومان سرمایه گذاری و زمینه اشتغال بیش از هزار و 400 نفر را فراهم کنند  که  واحد تولیدی فرش عرسین توانسته  دراین حوزه با توجه به سیاست های استاندار محترم  گام بردارد.  شاکری ازدهیاران و شوراهای اسلامی خواست  با توجه به درخواست این معین اقتصادی در جذب بافندگان نسبت به شناسایی بافندگان در سطح روستاها اقدام کنند و از این فرصت استثنایی در  اشتغال  پایدار  برای جامعه روستایی استفاده کنند. وی افزود:   تولیدی فرش عرسین توانسته در رونق اقتصادی منطقه ، استان و کشور  نقش بسزایی را ایفا کند و امروز این واحد تولیدی  هزاربافنده  در سطح روستاها دارد و سال گذشته توانست با بیش از 5 هزار متر مربع فرش تولیدی رتبه اول استان خراسان رضوی  را از آن خود کند.  فرماندار بردسکن عنوان کرد:  کار تولیدی در این کارخانه  از مرحله رنگ  ریزی  تا مرحله پرداخت   و صادرات فرش انجام می شود و تمامی تولیدات آن به خارج از کشور صادر می شود.
دراین بازدید محمد زاده مدیر  واحد تولیدی فرش عرسین گفت: در این واحد تولیدی  زمینه اشتغال  بیش از هزار بافنده به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم شده است  و همچنان این واحد به دنبال بافنده می باشد.   وی به مشکلات بیمه بافندگان و صنعتی کردن آب و مالیات  اشاره کرد و از مسئولان خواست  در توسعه و گسترش   هنر قالی بافی  همکاری همه جانبه ای را  با این واحد تولیدی داشته باشند. 
 وی عنوان کرد: تمام محصولات تولیدی  این کارخانه  به خارج از کشور صادر می شود  و سالانه  بیش از 5 هزار متر مربع فرش در ابعاد مختلف  در این واحد تولید می شود. محمد زاده  ضمن تشکر از حضور فرماندار بردسکن در این واحد تولیدی  که بیانگر توجه  وی به  حوزه کارآفرینی و اشتغال  می باشد گفت:  خوشبختانه  با توجه به بازار فروش محصولات تولیدی  ، قیمت دست مزد بافندگان نیز بهتر شده است و امید است با رفع موانع تولید بتوانیم در آینده شاهد توسعه این واحد تولیدی باشیم.


منبع : زیرپرتال فرمانداری بردسکن
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان