مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۱۰/۰۲

فرماندار بردسکن اعلام کرد: روستاها محور پیشگام درحوزه اقتصاد هستند

فرماندار بردسکن درادامه برنامه ده گردشی خود به اتفاق معاون امور عمرانی فرمانداری ، بخشدار شهرآباد و تعدادی از مدیران ادارات با شوراهای اسلامی و مردم روستاهای سلطان آباد و علی آبادک از توابع بخش شهرآباد دیدار چهره به چهره برگزار کرد. مجتبی شاکری با بیان اینکه روستاها محور تولید و اشتغال هستند گفت: روستاها محور پیشگام درحوزه اقتصاد هستند و در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور نقش تاثیر گذاری را دارند.
وی افزود: خوشبختانه دولت طی دوسال اخیر اقدامات خوبی در حوزه گازرسانی، آسفالت معابر، پرداخت تسهیلات اشتغال زایی و ساخت مسکن مقاوم در روستاها انجام داده است و امروز خوشحال هستیم که 100 درصد روستاهای بخش شهرآباد از نعمت گاز برخوردار است و تنها روستای این بخش که از نعمت آب شرب برخوردار نیست تا دهه مبارک فجر امسال پروژه آبرسانی آن تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. وی از اجرای بیش از 150 هزار متر مربع آسفالت معابر روستای طی یکسال گذشته با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان خبرداد و گفت: 100 هزار متر مربع آن فقط در روستاهای بخش شهرآباد اجرا شده است. وی همچنین گفت: آسفالت جاده روستای سلطان آباد از توابع بخش شهرآباد نیز در دست پی گیری است که با اجرایی شدن این پروژه بخش شهرآباد در 3 شاخص آب ، گاز و جاده 100 درصد برخوردار می شود. شاکری به اجرای پروژه گازرسانی به 11 روستای منطقه کوهپایه با اعتبار 25 میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: این روستاها نیز در هفته دولت سال آینده از نعمت گاز بهره مند می شوند و درحال حاضر پیمانکار در حال اجرای این پروژه است. فرماندار بردسکن از کمک 35 میلیارد تومانی دولت در قالب تسهیلات و کمک های بلاعوض به خسارت دیدگان ناشی از سیل در ساخت مسکن مقاوم خبرداد و گفت: از مجموعه 545 واحد تخریبی خسارت دیده تاکنون 150 واحد آن تکمیل و خانواده ها در آنها سکونت دارند. وی بیان کرد: در مجموع ساخت مسکن های خسارت دیدگان از یک پیشرفت 70 درصدی برخوردار است و تاپایان امسال تمامی این واحدها تکمیل و تحویل متقاضیان می شود. وی از پرداخت تسهیلات اشتغال زایی توسط بنیاد برکت و پست بانک خراسان رضوی به عنوان یکی از معین های اقتصادی در بخش شهرآباد اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیت منابع آبی احداث گلخانه در روستاها برای جوانان فاقد کار می تواند در رونق تولید و اشتغال تاثیر گذار باشد. سید علی موسوی بخشدار شهرآباد در ابتدای این دیدارها گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در سطح روستاهای سلطان آباد و علی آبادک را ارائه داد.
فرماندار بردسکن به اتفاق مسئولان ادارات در بدو ورود به روستای علی آبادک با حضور در مزار شهدای این روستا با نثار شاخه های گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا به ویژه 6 شهید این روستا را گرامی داشت.


منبع : زیرپرتال فرمانداری بردسکن
تعداد بازدیدها : ۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان