مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۶/۱۶

فرماندار بردسکن :

نام و آوازه بردسکن در حوزه مس برای سرمایه گذاران درکشور شناخته شده است.


فرماندار بردسکن گفت: با توجه به وجود  معادن بسیار غنی در منطقه نام و آوازه بردسکن در حوزه مس برای سرمایه گذاران درکشور شناخته شده است. مجتبی شاکری گفت:انعقاد قرار داد فعالیت کاری بین استاندار خراسان رضوی ومدیر عامل شرکت مس ایران منعقد شده است. وی با بیان اینکه بردسکن در کریدور ورودی چندین استان کشور قرار گرفته واز طرفی با داشتن ذخائر خدادادی در عرصه مس یکی از مناطق مهم کشور برای سرمایه گذاری در حوزه مس است. شاکری با بیان اینکه نام و آوازه بردسکن در کشور در حوزه مس برای سرمایه گذاران شناخته شده می باشد ، افزود: درحال حاضر چندین معدن مس ودو معدن طلا در شهرستان فعال است که سومین معدن طلا هم عملیات اکتشاف ان در منطقه توسط سرمایه گذار در دست اقدام می باشد که اشتغال لازم را در بر خواهد داشت. فرماندار بردسکن گفت: شروع عملیات اکتشاف در حوزه دیگر از معادن مس در شهرستان توسط شرکت ملی مس ایران را نوید روزهای شکوفایی را در اقتصاد شهرستان دارد ودراین راستا با توجه به تفاهم نامه فی مابین استاندار خراسان رضوی که مبتکر طرح مثلث اقتصادی است ، اشتغال صد ها تن دیگر دراین معادن رقم خواهد خورد. وی سرمایه گذاری شرکت ملی مس ایران را در حد وسیع ذکر کرد واظهار داشت ، بزودی بصورت عملیاتی میزان سرمایه گذاری این شرکت که در سطح ملی فعالیت دارد در منطقه مورد بررسی قرار میگیرد ومشخص می شود.
فرماندار بردسکن با بیان اینکه دست همه سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری می فشاریم ، اظهار داشت: زمینه سرمایه گذاری درشهرستان برای همه سرمایه گذاران فراهم است ودر کمترین زمان ممکن تمهید در خواست های سرمایه گذاران در شهرستان انجام می شود.شاکری  بیان کرد: در هفته دولت امسال ، 57 پروژه عمرانی وخدماتی در شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت، که 46 میلیارد تومان هزینه صرف شده است و 18 هزار نفر از خدمات ان برخوردار شده اند.شاکری طرح تحول سلامت وتامین امکانات مورد نیاز از جمله تامین 4 دستگاه امبولانس را برای مراکز خدماتی یاد آور شد وافزود: درحال حاضر تعداد 16 پزشک متخصص  و 18 پزشک عمومی در شهرستان مشغول فعالیت هستند وهنوز هم نیاز است دیگر پزشکان متخصص هم در بیمارستان این شهرستان تامین شود که پیگیر هستیم. وی از پیگیری حجت الاسلام نیک بین نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی خبر داد وافزود: تاکنون اقدامات خوبی از طریق نماینده مجلس از تهران دنبال شده است که سرمایه گذاری میلیاردی شرکت مس ایران در بردسکن از جمله اقدامات پیگیری وی است. وی طرح نذر سلامت که در محرم امسال برای خرید دستگاه سی تی اسکن در شهرستان مطرح شده است را امری ضروری توسط عزاداران حسینی نام برد گفت: تاکنون از کمک های میلیاردی مردم وخیرین برای خرید دستگاه انجام شده است که بزودی شاهد تامین دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان شهرستان خواهیم بود.
رئیس شورای اداری بردسکن از کمک 4 میلیارد تومانی خرید تجهیزات رادیولوژی ،سونوگرافی، دیالیز و بیهوشی به بیمارستان بردسکن خبر داد و اظهار داشت: اکنون که در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و دشمن با فشار اقتصادی میخواهد ما را از پای در بیارد خدمت رسانی به مردم معطل نمانده و علی رغم مشکلات اقتصادی طرح مثلث اقتصادی که تمام ارکان کنار هم فعال هستند موجب شده است توسط معین های اقتصادی 107 طرح اقتصادی برای این شهرستان با حضور سرمایه گذاران تعریف گردد.وی پرداخت 42 میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال را یک اقدام مهم نام برد واظهار کرد: بنیاد برکت با حضور در 13 روستای شهرستان فعالیت اشتغالزایی را دارد که می تواند اشتغال صد ها تن دیگر ازجوانان شهرستان را در پی داشته باشد.وی گازرسانی به 11 روستای شهرستان وساخت 550 واحد مسکونی حادثه دیده از سیل را در شهرستان از اقدامات انجام شده ذکر نمود وگفت: درهمین راستا 250 واحد مسکونی که در سیل آسیب دیده بودند مرمت و تعمیرات آن انجام شده است . وی همچنین گفت: در بحث پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا تاکنون  از 7 میلیارد تومانی که برای شهرستان اختصاص یافته  تاکنون قریب به 400 نفر این تسهیلاترا به مبلغ بیش از 3  میلیارد تومان  دریافت کرده اند. شاکری اولویت شهرستان را در حوزه راه مهم دانست وافزود: تکمیل باند دوم محور بردسکن تا خلیل آباد ونیز بردسکن انابد از برنامه های دارای اولویت منطقه میباشد. وی وضعیت امنیت شهرستان بردسکن را مطلوب ارزیابی کرد و  از تلاش های شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) با  پشتوانه دستگاه قضا نیز تقدیر کرد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری بردسکن
تعداد بازدیدها : ۲۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۵۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۶۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۱۵۹۹۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۴ نفر
آماربازدیدکنندگان