مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۳/۲۱

استاندار خراسان رضوی:

دهه کرامت فرصت مناسبی برای پیاده سازی سیره رضوی در زندگی است/معارف اهل بیت(ع) به نسل جوان معرفی شود

استاندار خراسان رضوی گفت: دهه کرامت فرصت مناسبی برای پیاده سازی سیره حضرت رضا(ع) در زندگی فردی و اجتماعی است و از این ظرفیت باید در جهت معرفی معارف اهل بیت(ع) به نسل جوان استفاده کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در شورای هماهنگی و برنامه ریزی دهه کرامت استان که با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: وجود مضجع شریف امام رضا(ع) در مشهد و حضرت معصومه(س) در قم وظیفه ما را دوچندان می کند که به عنوان زائر یا مجاور، سیره این دو بزرگوار را در رفتار و عملکرد خود نهادینه کنیم.
وی افزود:  بنابر تاکید مراجع عظام تقلید، تعظیم مناسبت های مذهبی اقدامی ارزشمند به شمار می رود اما شایسته است که از این فرصت ها باید برای پیاده سازی اخلاق، رفتار و سیره رضوی و دیگر ائمه اطهار(ع) در زندگی فردی و اجتماعی استفاده کرد.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه آثار برنامه های دهه کرامت در حوزه ترویج معارف اهل بیت(ع) به نسل جوان ملموس باشد، خاطرنشان کرد: امروز نیاز داریم که مناسبت های مذهبی را بزرگ بشماریم و در عین حال برای معرفی ارزش ها و سیره ائمه معصومین(ع) با زبان نرم و کریمانه تلاش کنیم.
وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت فضای مجازی می توان به جوانانی که امروز عاشق و تشنه معارف اهل بیت(ع)  خوراک فرهنگی ارائه کرد.
رزم حسینی با بیان اینکه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی به دنبال نهادینه کردن توصیه های دینی در متن زندگی مردم است، افزود: پیشوایان دینی همواره بر این نکته تاکید کرده اند که در کنار عبادت باید به مسئله معیشت و اقتصاد خانواده هم توجه داشت.
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همه ما باید از تک تک ثانیه های حضور در جایگاه خادمی مردم برای الگوسازی یک جامعه اسلامی، محمدی، علوی،فاطمی و رضوی استفاده کنیم و این مهم جز با همت همه کسانی که در مسئولیت های مختلف قرار دارند، محقق نمی شود.
رزم حسینی در ادامه با طرح این سوال که آیا در گام دوم انقلاب باید کشور را همانند 40 سال گذشته اداره کرد، افزود: باید جرئت داشته باشیم و کارنامه گام اول را به صورت شفاف به مردم ارائه کنیم؛ اگر جوانان قانع شوند، همانند دوران دفاع مقدس هستی خود را در مسیر پیشرفت و تعالی قرار خواهند داد.
در این جلسه، اعضای شورای هماهنگی دهه کرامت و نمایندگان آستان های مقدس امام رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س)، حضرت احمد ابن موسی(ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، به صورت جداگانه گزارشی از برنامه های خود برای این مناسبت ارائه کردند.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان