مجتبی شاکری
  فرماندار شهرستان بردسکن
 

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۵/۳۰

استاندار خراسان رضوی:

برای پیشبرد الگوی مثلث توسعه اقتصادی‌فرهنگی عجله‌ای نداریم/قرار نیست کیفیت را فدای سرعت کنیم

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بنا نداریم کیفیت اجرای کار را با هدف ارائه کارنامه های پر زرق و برق، فدای سرعت کنیم، گفت: معتقدیم تحقق سیاست های الگوی مثلث اقتصادی فرهنگی توسعه نیازمند استمرار فعالیت‌هاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در جلسه بررسی طرح توانمندسازی جوامع روستایی که با حضور برخی از معین های اقتصاد مقاومتی استان در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: اگر در روستاها کارآفرین موفق وجود نداشته باشد، بدون‌شک تزریق اعتبار و پرداخت تسهیلات نتیجه خاصی در حوزه اشتغال زایی و تقویت اقتصاد روستایی نخواهد داشت.
وی افزود: پروژه هایی که قرار است در قالب طرح توانمندسازی جوامع روستایی در شهرستان های بردسکن و کاشمر اجرایی شود، باید با در نظر گرفتن ظرفیت های موجود در روستاها، تدوین و اجرایی شود.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: مشارکت معین های اقتصاد مقاومتی در الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به هیچ عنوان اجباری و دستوری نیست و به دنبال این هستیم که زمینه مشارکت داوطلبانه فعالان اقتصادی را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه در پیشبرد فعالیت های الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به هیچ عنوان نباید عجله کرد، گفت: بنا نداریم کیفیت اجرای کار را با هدف ارائه کارنامه های پر زرق و برق، فدای سرعت کنیم چراکه معتقدیم تحقق سیاست های الگوی مثلث توسعه نیازمند استمرار فعالیت‌هاست.
رزم‌حسینی مهاجرت معکوس مردم از شهرها به روستاها را نیازمند بهبود اقتصاد خانوار روستایی برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر اقتصاد کشور می توانست در حوزه توانمندسازی جوامع روستایی موثر واقع شود، نباید جمعیت مناطق روستایی از 74 درصد در ابتدای انقلاب اسلامی به 26 درصد در شرایط کنونی کاهش می یافت.
وی افزود: توانمندسازی مردم نیازمند بهره گیری از ظرفیت مجموعه های موفق اقتصادی و توسعه گرا به عنوان معین های اقتصاد مقاومتی و جلب منابع خرد مردم در مناطق روستایی است.
نماینده مردم کاشمر و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه گفت: جلسات کارشناسی درباره طرح توانمندسازی جوامع روستایی با هدف اصلاح نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت برگزار می شود.
بهروز بنیادی افزود: اجرای این طرح در مناطق روستایی به همت معین های اقتصاد مقاومتی می تواند به ایجاد اشتغال، توانمندسازی مردم و تقویت اقتصاد خانوار کمک کند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان