۱۴۰۰/۰۶/۲۰

استاندار مطرح کرد؛

بازگشت مشهد به وضعیت نارنجی نتیجه هم‌افزایی و تعامل ارکان مدیریت استان/ تسریع در امر واکسیناسیون، اولویت فعلی خراسان رضوی/ شرایط استان شکننده است

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم در استان برای انجام واکسیناسیون، اولویت فعلی خراسان رضوی تامین هر چه بیشتر واکسن در جهت تسریع در امر واکسیناسیون است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که با حضور اعضاء در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه فقط ۹ شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارند، اظهار کرد: دو ماه سخت را با تلاش‌های همه دستگاه‌ها بویژه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و کادر درمان پشت سر گذاشتیم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: هم‌افزایی بسیار خوب بین دستگاه‌ها در استان وجود دارد و برای مدیریت بهتر استان در موضوع کرونا، تمام ظرفیت‌های ملی در حداقل زمان پای کار آورده شد.

وی اضافه کرد: آمارها نشان می‌دهد از پیک پنجم عبور کرده و ابتلاء‌ها و بستری کاهش داشته است، اما وضعیت فعلی استان شکننده است و در صورت عدم رعایت پروتکل.های بهداشتی دچار مشکل خواهیم شد.

معتمدیان با توجه به نارنجی شدن رنگ مشهد بیان کرد: با تغییر رنگ مشهد، میل به حضور در این شهر و زیارت افزایش پیدا می‌کند که می‌طلبد محدودیت‌های ویژه‌ای برای شهر مشهد در ایام مناسبتی پیش رو در دستور کار باشد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بیش از ۱۴۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان وجود دارد و امکان گسترش زیرساخت‌ها برای افزایش واکسیناسیون در استان نیز وجود دارد اما مهم ترین موضوع در شرایط فعلی افزایش سهیمه استان است که باید توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیگیری شود. 

وی گفت: با توجه به وجود زیرساخت.های لازم در استان برای انجام واکسیناسیون، اولویت فعلی خراسان رضوی تامین هر چه بیشتر واکسن در جهت تسریع واکسیناسیون است. 

به دنبال برگزاری مستمر جلسات قرارگاه عملیاتی و ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان و تلاش‌های استاندار خراسان رضوی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس، تولیت آستان قدس رضوی، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و کادر زحمتکش درمان، نیروهای انتظامی و امنیتی و سایر دستگاه‌ها، در آخرین وضعیت‌های اعلامی توسط ستاد ملی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهر مشهد از وضعیت قرمز خارج شد.

گفتنی است؛ در این راستا و به منظور مدیریت بیماری کرونا در استان، تاکنون اقداماتی از جمله افزایش تخت‌های بیمارستانی، تامین اکسیژن از سایر استان‌ها، تامین نیازهای کادر درمان، تامین دارو و تجهیزات و افزایش مراکز سرپایی واکسیناسیون با مدیریت استاندار خراسان رضوی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همکاری سایر دستگاه‌ها انجام شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۵۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید