سرپرست فرمانداری شهرستان بردسکن
علی دهقان زاده
سرپرست فرمانداری شهرستان بردسکن

    .     .     .
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

منشور اخلاقی وزارت کشور

منشور اخلاقی وزارت کشور
وزارت کشور بعنوان یکی از بازوهای اعمال حاکمیت دولت در سراسرکشور، بمنظور انجام بهینه مأموریت‌های 
ذاتی خود که همانا حفظ نظم و امنیت و تثبیت سیاست داخلی دولت می‌باشد، از اصول ذیل پیروی می نماید:
  1. التزام به اخلاق اسلامی
  2. وظیفه شناسی
  3. مردم مداری
  4.  قانون محوری
 -کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با الگو قرار دادن سیره و روش پیشوایان دین، خود را ملتزم به رعایت کلیة شئونات اسلامی می‌دانند.
- کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با آگاهی از فلسفه و آرمان‌های منیع انقلاب اسلامی تمام توان خود را در فعلیت بخشیدن به این اهداف به کار می‌بندند. 
 -کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با درک حساسیت وظایف محوله، از تمامی توان و امکانات موجود در راستای انجام مطلوب وظایف خود بهره جسته و در این راه از خداوند متعال یاری می‌جوید.
 -کارکنان وزارت کشور با آگاهی از تأثیر نحوة انجام وظایف بر عملکرد کلی دستگاه، هیچگونه کم‌کـاری و تسامح را نپذیرفته و در جهت انجام بهتر وظایف به پرورش توانایی ها و دانش خود می‌پردازند و کلام امام علی (ع) را مبنی بر عدم تساوی دو روز مسلمان ،سر مشق خود قرار میدهند.
 -کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح، خود را موظف به رعایت نظم و انضباط دانسته و وظایف خود را با اتکاء به اصل مدیریتی "همواره راه بهتری برای انجام دادن کارها وجود دارد" انجام میدهند.
- کارکنان وزارت کشور با اعتقاد به اینکه مردم، حاکمان اصلی حکومتها هستند، تمامی امکانات خود را به منظور ارائه خدمات مطلوب و پاسخگویی به نیــازهای مردم بسیج نمــوده و در مواجهه با ارباب رجوع اصل اخلاقی "خرد در بینش، مدارا در روش و کرامت در منش" را به کار می بندند و خشنودی خداوند را در خشنود نمودن خلق خدا جستجو می کنند.
 -کارکنان وزارت کشور همواره آمادگی دارند تا راهنمایی های لازم، به هنگام و دقیق را به ارباب رجوع ارائه نمایند و آنان را از حقوق خود آگاه ساخته و امور آنان را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.
 -کارکنان وزارت کشور در کلیه سطوح، در چارچوب قوانین و مقررات رفتار نموده و از هر نوع عدول از قوانین پرهیز نموده و با کلیه اشکال تخلف برخورد می نمایند و در این راه از فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیروی می نمایند.


منبع : فرمانداری بردسکن
۱۹۴۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان